J. Blcháč: „Naše mesto potrebuje nové impulzy."
1. augusta 2014, www.liptov.sme.sk

Ján Blcháč z Liptovského Mikuláša oficiálne oznámi kandidatúru za primátora v najbližších dňoch.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Ján Blcháč bol vo volebnom období 2007-2010 primátorom Liptovského Mikuláša. Potom sa zaoberal plnením si povinností župného aj mestského poslanca, v rámci verejných aktivít sa zúčastňuje odborných konferencií a študijných ciest zameraných na komunálnu problematiku.

Je majiteľom malej obchodnej spoločnosti, ktorá pripravila projekt Zážitkového centra v Ráztokách. Spolupracuje s Ekonomickou fakultou Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite.

Je predsedom Dozornej rady vydavateľstva náboženskej literatúry Tranoscius. Má päťdesiatpäť rokov.

Ján Blcháč na otázku, prečo sa rozhodol kandidovať v novembrových komunálnych voľbách za primátora mesta, odpovedal: „Je pravda, že som rozhodnutý opäť kandidovať za primátora mesta Liptovský Mikuláš. Svoju kandidatúru som však ešte oficiálne neohlásil. Stane sa tak zrejme v priebehu nasledujúcich týždňov.

Moje rozhodnutie má dva dôvody. Prvým je podpora a očakávanie významnej časti mikulášskej verejnosti, ktoré pociťujem.

Druhým je pocit zodpovednosti za dokončenie mnohých projektov, ktoré sme v rokoch 2007-2010 naštartovali. Naše mesto potrebuje nové impulzy. Spolu s kandidatúrou predstavím verejnosti vízie, ktoré by som chcel s mojím tímom realizovať v prípade, že dostanem dôveru ľudí.